Průběh aukce

Podrobné informace o aukčním procesu a odpovědi na časté dotazy.

? Přihlašte se nebo zaregistrujte
? Vyberte si aukci
? Podepište mlčenlivost
? Zapište se do seznamu účastníků
? Uhraďte aukční jistotu
? Licitujte v on-line aukci

Registrace

Pod následujícími odkazy naleznete veškeré informace k celému registračnímu procesu.

Proč je nutná registrace

Bez registrace není možné dražit, ani získat podrobné informace o jednotlivých aukcích. Na základě registračních údajů se vygeneruje smlouva o uživatelském účtu a ověření totožnosti uživatele, potřebná pro možnost používání elektronického dražebního systému.

Jak se zaregistrovat - fyzická osoba, manželé

Registrace má 2 kroky, kdy v prvním kroku se zapisují základní údaje. Po vyplnění povinných údajů je na email zájemce zaslán z naší strany aktivační email. Jakmile je účet aktivován prostřednictvím linku v aktivačním emailu, uživatel již může na našich webových stránkách dokončit registraci zvolením možnosti "fyzická osoba" nebo "manžele" (druhý krok registrace). Údaje musí být s diakritikou.

Jak zaregistrovat firmu

Registrace má 2 kroky, kdy v prvním kroku se zapisují základní údaje jednatele společnosti. Po vyplnění povinných údajů je na email zájemce zaslán z naší strany aktivační email. Jakmile je účet aktivován prostřednictvím linku v aktivačním emailu, uživatel již může na našich stránkách dokončit registraci zvolením možnosti "na firmu" (druhý krok registrace). Údaje musí být s diakritikou.

 

 

Registrace právnických osob

https://youtu.be/nmmTJZpPJSs

Registrace dvou osob (ne manželů)

Dokončíte registraci na manžele (viz jak se zaregistrovat). Protože však nejste sezdáni, je třeba, abyste zároveň se smlouvou vyplnili i dokument "Dohoda dvou účastníků aukce". V této dohodě si určíte podíly, ve kterém předmět aukce, v případě vydražení, budete nabývat. Tato dohoda musí být úředně ověřená!

Můžu mít více registrací?

 Na našem dražební portálu můžete mít pouze jeden unikátní dražební účet od každého druhu identity. Není možné registrovat pod jedním rodným číslem více uživatelských účtů. Při registraci se kontroluje Vaše rodné číslo. Není možná duplicita. Pokud máte již registraci na fyzickou osobu a potřebujete registraci na právnickou osobu, je potřeba nás kontaktovat a zaslat příslušné údaje ke kontrole a registraci.

Pro každý takto vytvořený účet je potřeba mít samostatnou e-mailovou adresu.

Potvrzení přijetí smlouvy

Po odsouhlasení smlouvy je odesílán automatický email o přijetí a cca po 1 hodině bude účet aktivní pro účast na aukcích.

Lze dražit pro jinou osobu?

V rámci aukcí je vítězem pouze osoba, která má s naší společností uzavřenou smlouvu. Nelze tedy vydražit pohledávku a následně do listin po aukci a ve smlouvách uvést osobu odlišnou od vítěze aukce. Registrace a smlouva o uživatelském účtu, musí být uzavřeny osobou, jenž se bude účastnit aukce.

Výběr aukce

Vyberte si z nabídky aukcí tu, která Vás zajímá. Aby pro vás byly dostupné všechny podrobnosti, je potřeba podepsat další listiny (smlouva o mlčenlivosti)

Podpis smluv o mlčenlivosti

Pokud chcete více podrobných a tím už důvěrných informací, musíte s vlastníkem pohledávky (vyhlašovatelem) podepsat dohodu o mlčenlivosti. Od toho okamžiku máte přístup ke všem jeho pohledávkám, jak aktuálním, tak budoucím prodávaným na tomto webu. Tento postup musíte zopakovat u každého vyhlašovatele, ale pouze jednou. Tím získáte přistup ke všem dostupným informacím o aukcích a k aukční vyhlášce. A následně také možnost zúčastnit se licitace.

Jednotlivé smlouvy naleznete ve svém uživatelském profilu v sekci Dokumenty - Smlouvy o mlčenlivosti ke stažení

Videonávod vytvoření smlouvy

V tomto videu můžete vidět návod na vytvoření smlouvy.

https://www.youtube.com/watch?v=Z8UAom76Z-8

Smlouva o uživatelském účtu

Smlouvu o uživatelském účtu a ověření totožnosti uživatele naleznete ve svém účtu vytvořeném při registraci, v záložce "Dokumenty". Smlouvu si vytiskněte a podepište. Podpis je potřeba úředně ověřit (CZECH-POINT, notář, obecní úřad) a doručit na adresu naší společnosti. Dokument lze doručit následujícími způsoby: 1. prostřednictvím doručovatelů (např. prostřednictvím České pošty, kurýra apod.) 2. Elektronickou poštou (elektronická konverze) či osobně v rámci pracovní doby -nejlépe po telefonické dohodě.

Uložení smlouvy do PDF

Postup na uložení smlouvy do pfd souboru, se kterým lze dále pracovat, přeposílat a podepisovat.

Pro vytvoření pdf je potřeba použít program, který tuto akci provede. Bohužel není běžnou součástí operačních systémů a je potřeba jej nainstalovat. Jedná se bud o placené programy od společnosti ADOBE.

Alternací jsou open source programy, které jsou k použití zdarma. Nejpoužívanější je program PDFCreator.  Po jeho stažení a jednoduché instalaci se Vám do počítače přidá "virtuální pdf tiskárna"

Soubor pak místu tisku na běžnou tiskárnu odešlete na virtuální pdf tiskárnu. Soubor tisku se pak uloží jako běžný PDF soubor.

Pomocí PDFCreatoru lze tisknout prakticky z jakékoliv aplikace, kterou máte v počítači nainstalovánu. Stačí pouze v příslušném programu zvolit volbu tisk a poté vybrat jako tiskárnu právě PDFCreator.

Vzory smluv/dokumenty ke stažení

Vzorové smlouvy a dokumenty naleznete v sekci Ke stažení.

Jak postupovat při podpisu smluv o mlčenlivosti

Jednotlivé smlouvy naleznete ve svém uživatelském profilu - Dokumenty - Smlouvy o mlčenlivosti ke stažení. Smlouvu stáhnete, vytisknete 2x a podepište je. Minimálně na jedné z nich musí být podpis ověřený!

Podepsané smlouvy odešlete na adresu naší společnosti - GLADYS AUCTION, a.s., Čimická 780/61, 181 00 Praha 8

 

Pokud předpokládáte, že Vás budou časem zajímat i další pohledávky od jiných Vyhlašovatelů, doporučujeme smlouvy také stáhnout, ověřeně podepsat a poslat je všechny najednou.

 

Samozřejmě je možné, že se zde v budoucnu začnou realizovat aukce pro nové Vyhlašovatele. Pokud budete mít zájem účastnit se jeho aukcí, budete muset v budoucnu zaslat podepsanou jeho smlouvu o mlčenlivosti.

Jak dlouho trvá podpis ze strany vyhlašovatele

Celý proces obvykle trvá týden až dva. Tuto dobu nedokážeme nijak ovlivnit. O vyřízení budete informování.

Jak se dozvíte, že je smlouva podepsána a kde ji najdete

Jakmile Vyhlašovatel smlouvu podepíše, vloží ji k nám do systému a Vy ji uvidíte ve svém profilu, v dokumentech, v části „Nahrané smlouvy o mlčenlivosti“.

Informace o tom, že tam je smlouva, Vám přijde e-mailem.

 

Od tohoto okamžiku vidíte po přihlášení u jednotlivých aukcí podrobnosti k předmětu aukce, a to u všech aukcí od Tohoto vyhlašovatele. I těch budoucích.

Jak poznám, které smlouvy o mlčenlivosti mám podepsané

Smlouva o mlčenlivosti, která je podepsána již nebude ve vašem profilu – dokumenty -  „Smlouvy o mlčenlivosti ke stažení“. Zůstanou tam pouze smlouvy, které ještě nejsou podepsány, včetně těch, které jsou ještě v procesu schvalování.

Jakmile je smlouva podepsána a schválená Vyhlašovatelem, zmizí z části ke stažení.

 

Také to poznáte, pokud budete prohlížet aukci a budete přihlášen.  Pokud vidíte všechny podrobnosti, máte podepsanou mlčenlivost. V Kartě aukce je po přihlášení vždy vidět Vyhlašovatel a sním musíte mít podepsanou Smlouvu o mlčenlivosti. Pokud nevidíte, nemáte podepsáno.

Přihlášení do aukce

Videonávod přihlášení do aukce

p>V krátkém videu můžete vidět postup pro přihlášení do aukce.

 

https://www.youtube.com/watch?v=rz6TLquBJqk

 

 

Přihlášení do aukce

Co nejdříve prosím se zapište /vstupte/ do licitace u Vámi zvolené aukce. Jakmile se přihlásíte /vstoupíte/ do licitace, a to pod svým emailem a Vámi zvoleným heslem, Poskytovatel Vás zaregistruje. Pokud máte i složenou aukční jistotu, bude Vám zaslána potvrzující sms.

Proč zadávat heslo při zápisu do seznamu a o jaké heslo se jedná?

Jedná se o heslo, které si účastník sám zvolí při registraci. Do aukce se přihlašuje ješět jednou( z důvodu bezpečnosti) pod svým účtem, tedy svým heslem.

Minimální konfigurace počítačů pro účast na aukcích

Pro registraci a účast na aukcích prostřednictvím našeho dražebního portálu není potřeba žádný zvláštní software ani není potřeba instalovat speciální aplikace. Běží pouze v prostředí internetových prohlížečů.

Dražební portál běží na následující operačních systémech:

Windows 10 a výše

Apple IOS 5 a výše

Android 9.0 a výše

LINUX - většina rozšířenějších distribucí

 

Pro spolehlivou funkčnost našeho portálu je zapotřebí pouze podporovaný internetový prohlížeč.

Pro prohlížení souvisejících dokumentů je potřeba prohlížeč pro PDF dokumenty (AdobeAcrobat Readaer a podobné)

Náš portál automaticky testuje Váš prohlížeč a v případě nepodporovaného prohlížeče budete upozorněni.

Doporučujeme také pro lepší komfort zvukovou kartu. Jednotlivé kroky a příhozy jsou doprovázeny zvukem.

Podporované verze prohlížečů

Podporované prohlížeče:

Mozila  Firefox od verze 20.0.x a výše   -  stažení aktuální verze

Google Chrome od verze 24.0.x a výše  - stažení aktuální verze

Internet Explorer ve vezi  9.0   -  je standardní součástí Win 7 a Win 8, pokud není doinstalován můžete jej stáhnout přes Update Windows, nebo z Centra stahování MS

Microsoft Edge - aktuální verze je automatickou součástí Win 10

 

Z bezpečnostních důvodů je vždy vhodné aktualizovat prohlížeč na nejnovější verzi!

Na podpoře dalších prohlížečů nadále pracujeme.

 

Náš portál automaticky testuje Váš prohlížeč a v případě nepodporovaného prohlížeče budete upozorněni.

Aukční jistota

Proč, jak a kdy je potřeba zaplatit jistotu?

Úhrada aukční jistoty je jedna z podmínek účastni v aukci. Jistota musí být evidována na účtu Poskytovatele nejpozději v den konání aukce, před začátkem samotné aukce. Pokyny pro platbu jistoty jsou uvedeny v aukční vyhlášce, nebo přímo u dané nabídky.

Vrácení aukční jistoty po aukci

Pokud nevydražíte, jistota se vrací v plné výši do 3 pracovních dnů od konání aukce.

Lze poslat peníze expresně?

Ano. Záleží na přesných podmínkách Vaší banky. Další možností  rychlého doručení jistoty je přímý vklad v hotovosti na náš účet.

Kdy nejpozději vstoupit do aukce

Rozhodně před jejím zahájením. Doporučujeme vstoupit s dostatečným předstihem - např. den nebo i týden před aukcí. Při prvotním vstupu do aukce dojde k zápisu do seznamu účastníků aukce.

Co když peníze před zahájením aukce nebudou na účtu?

Pokud aukční jistota v době zahájení aukce nebude na účtu Poskytovatele, nebude zájemci umožněno činit nabídky.

Licitování, pravidla a řešení možných potíží

Celý systém je na výkon počítače nenáročný a funguje i na velmi slabých počítačích. Potíže mohou nastávat pouze při nestabilním připojení k internetu na straně klienta. Kvalitu Vašeho připojení nejsme schopni žádným způsobem ovlivnit.

Připojení našeho aukčního serveru  je neustále monitorováno.

Videonávod průběh aukce

V krátkém videu můžete vidět vzorový průběh aukce.

https://www.youtube.com/watch?v=28yWacS8N-A

Zapomenuté heslo

Nemůžete se přihlásit do svého účtu? 

V takovém případě pod přihlašovacím oknem naleznete odkaz - "Zaslat zapomenuté heslo" na který je třeba kliknout. Dle pokynů zadat správně e-mailovou adresu, která byla vyplněna při registraci do našeho webu. Na tuto adresu budou zaslány instrukce pro obnovení hesla.

Licitace (přihazování)

Informace o způsobu licitace a výši příhozu, jsou uvedeny vždy u každé aukce.